11.4.09

Ben "Helal olsun" diyeceğim siz isterseniz "Guerilla marketing" diyebilirsiniz.

Birkaç gün önce posta kutumda bir zarf buldum. Üzerinde benim adım yazıyordu. Hergunkampanya sayesinde kampanyalardan hediyeler kazandığım için posta kutumun dolu olmasına alışıktım ama bu diğerlerinden biraz farklıydı. İlk dikkatimi çeken şey adresin el yazısı ile yazılmış olmasıydı. Çünkü genellikle kampanyalardan gelen paketlerde verdiğiniz adres bilgileri bir kağıda basılarak zarfın üzerine yapıştırılır. Ayrıca zarfın üzerinde gönderen ile ilgili de hiçbir bilgi bulunmuyordu.
İçini açtığım zaman TeknoNet dergisinin 27-28. sayfalarının bulunduğu dergi yaprağı ve üzerinde de post-it üzerine yine el yazısı ile yazılmış bir yazı vardı;

Sevgili Ahmet, ilgini çekeceğini düşündüm.
BİRİ

Kim bu biri diye düşünürken dergide post-it in altında kalan haber dikkatimi çekti; "Koç.net BİRİ ile bireysel iletişim pazarına, kendi altyapısını kullanarak .............."

Şaşırdım, hayranlık duydum maliyeti düşük mükemmel bir pazarlama tekniği. Önce merak uyandırıyor ardından reklamını okutuyor. Ayrıca teknolojiden haberler veren dergi sayfalarını andıran tasarımda sayfada Koç grubuna ait diğer markaların tanıtım yazıları da var. 1 taşla bir kaç tane kuşvurmuşlar.

Sayfanın bir kenarı tırlıklı olacak şekilde kesilmiş bu da bir dergiden koparılmış imajı veriyor, sayfanın altındaki dergi adından sayfa numarasına kadar hiçbir ayrıntı ihmal edilmemiş. İşte budur diyor çalıştıkları ajansı tebrik ediyorum.

0 yorum: