2.3.15

Özür Bekleyen Adam

Özür bekleyen adam

"Özür Bekleyen Adam" seni çok iyi tanıyorum. Belki seni tanımasam sana kızardım ama şimdi kızsam mı yoksa acısam mı bilemiyorum.
Tek başınasın, belki camın önünde, belki televizyonun karşısında oturuyor, belki de tek başına çevreyi geziyorsun.
Yalnız olunca da kafada bir şeyler kuracak çok vaktin oluyor. Bir şeyler kurup insanlara ithamlarda bulundukça daha da yalnızlaşıyorsun. Bir kısır döngüye girdin çıkamıyorsun, en sonunda psikolojin bozuluyor.
Everest dağı kadar büyük egon yüzünden kimseyi alttan almaya da niyetin yok. Senin gözünden bakıldığında sen seçilmiş kişisin ve herkes her koşulda sana uymak, seni övmek, sana ilgi göstermek zorunda.
İlk hangisi oldu merak ediyorum. Yalnızlaştıkça mı kafanda bir şeyler kurmaya başladın yoksa kafanda bir şeyler kurduğun için mi yalnızlaştın.
Her zaman birilerinden nefret ediyor, her zaman birileri ile kavgalı olma ihtiyacı hissediyorsun. İçinde hep bir negatiflik hali var, bunu bazen yoldan geçen birine, bazen yakınındakilere yansıtıyorsun. Kavga halinin bağımlısı oldun desem yeridir. Sürekli birilerinden nefret etme ile geçti ömrün, sürekli birilerinin seni kıskandığını, birilerinin nazar ettiğini, gözlerin üzerinde olduğunu sandın.
Bir gün önce ne kadar iyi bir insan dediğine bir gün sonra ortada hiç bir şey yokken kafanda kurduklarınla düşman olabiliyorsun. İşin ilginci bu durumun ne kadar garip olduğunun, bu kadar uçlarda olmanın anormal bir şey olduğunun farkında değilsin.
İnsanlar bazen menfaatleri için sana güzel şeyler söylüyor. O kadar mutlu oluyorsun ki bunu etrafındakilere anlatmak, "bakın bana değer verenler var" diye göstermek istiyorsun. Sana asıl değer verenler ise en ufak bir olayda her şeyi silip attığını bildikleri için temkinli yaklaşıyor sana. Sevgini beklememeyi öğreniyor. Beklerse yara alabileceğini biliyor.
Ve son olarak "özür bekleyen adam" sen de biliyorsun ki özür gelse bile tatmin olmayacaksın. Başka bir konu ya da kişi bulup özür beklemeye devam edeceksin.
Çok yoruldum ama ben yine de bunu bir imtihan vesilesi bilip bana yakışanı yapacağım.


0 yorum: