10.1.15

Özel günlerde paylaşmalık karikatürler

Her özel günün kendine has bir karikatürü vardır. Sosyal paylaşım sitelerinde paylaşmayanı döverler.

1 Ocak
Yeni yılın dünya barışı, sağlık, mutluluk getirmesini diledik, 10'dan geriye doğru saydık, "sıfııııır" diye bağırırken birbirimize sarıldık ve yeni yıla girdik. Yaşasın bir gün sonrası da tatil. Peki uyandığımızda değişen birşey oldu mu?
bu ne lan dünün aynısı

Üç Aylar
Recep, Şaban, Ramazan. Umut Sarıkaya gibi bir tespit ustası böyle ufak bir kelime esprisi ile geçiştirmiş. Karikatürsüz kalmaktan iyidir tabi.
üç aylara giriyoruz sıkı tutunun


Ramazan Ayı
"Hocam ağzımızı çalkalasak orucumuz bozulur mu?" tarzındaki soruların her sene sorulduğu, cevapların alındığı, ama 1 ay içerisinde cevabın hafızadan silindiği aydır ramazan. Ha birde amacı orucun bug'larını bulmaya çalışan mini çakallar vardır. İşte onlara buradaki hocamız gibi cevap veresim gelir.
lıkır lıkır iç şerefsiz

Kadir Gecesi
Ramazan ayının son 10 gününde aranması gerektiğine dair hadisler bulunan mübarek gecedir, Kuran-ı kerim'de adı zikredilmektedir. Heyecanla beklenen gecedir.
sami kadir gecesi

Ramazan Bayramı
Harçlıkların verildiği, şekerlerin toplandığı, akraba ziyaretlerinin yapıldığı güzel bayramdır. Tatile gidilirse pek bir anlamı olmaz. Aile yanında geçirilesi bayramdır.
fırat bayram şekeri

Kurban Bayramı
Yılbaşında kendimiz için hindi kestiğimizde problem olmayan, kurban bayramında ihtiyaç sahiplerine dağıtmak için hayvan kesildiğinde "ığğğ vahşilik" olan bayramdır. Kurbanın başında beklemek, etleri poşetlemek, dağıtmak ayrı bir heyecandır.
Bir de hayvanı boğazlarken acı çektirenler, hayvana eziyet edenler vardır ki insanın bu arkadaşların ağızlarını kırası gelir.
kurban bayramı karikatür

23 Nisan
23 Nisan demek patlak hoparlörlerden sınıfın çalışkan kız öğrencisinin bağırarak şiir okuması, bir günlüğüne koltuğa oturmak ve çocukların saatlerce statlarda beklemesi demektir.
23 nisan karikatür


19 Mayıs
Çok komik bir karikatür olduğunu iddia etmek doğru olmayabilir. Amatörü eğlendirir. Cibili cibili şak şak...

19 mayıs karikatür


Seçim Öncesi
Milyon tane anket firması, zilyon tane anket yapar. Bütün anketlerde parayı verenin / anketi yaptıranın oyu fazla çıkar. Kısacası parayı veren düdüğü çalar, anketlerin her bir karesini ayrı sayfaya ekleyen haber sitelerinin sayfa gösterim sayısı artar, vatandaşın çenesi yorulur.
seçim karikatür

(Bonus) Bayanlara Ait Özel Gün
Tüm yurtta, KKTC'de ve dış temsilciliklerde başarıyla kutlanmaktadır.
bayan özel gün


0 yorum: