16.1.11

Hayatı sorgulatan 10 oyun


Aşağıdaki adreste hayatı sorgulatan 10 oyun başlığında bir yazı gördüm. Oyunları denedim gerçekten güzel kurgulanmış oyunlar.

IMMORTALL: Bir uzaylısınız ve dünyaya düştünüz, sizi bulup yarım eden bir aile var. Bu aile için kendinizi feda etmeye hazır mısınız? (Hüzünlendirebilir)
http://pgstudios.org/immortall.html

LOVED: (İngilizce gerektirir) Oyunu yapan sizi seviyor mu yoksa sizden nefret mi ediyor? Peki siz oyunu oynarken ne hissediyorsunuz? Korkuyor musunuz yoksa heyecanlanıyor musunuz? Bakalım oyunda size verilen talimatlara mı uyacaksınız yoksa size göre doğru olan yolu mu seçeceksiniz. (Kendimi psikolojik bir deneyde gibi hissettim)
http://www.alexanderocias.com/loved.php

I CAN HOLD MY BREATH FOREVER: (İngilizce gerektirir) Arkadaşınız sizin için suyun altındaki mağaralara notlar bırakmış. Nefesinizi sadece 10 saniye tutabiliyorsunuz ve bu 10 saniye içinde mağaraya ulaşıp hem nefes almanız hem de arkadaşınızın notunu okumanız gerekiyor. Oyunun sonunda arkadaşınıza ulaşabilecek misiniz acaba? (Bunu pek beğenmedim)

http://dai5ychain.net/breath/

THE COMPANY OF MYSELF: Bu oyunda görevleri siz ve gölgeniz birlikte aşacaksınız. Gölgeniz siz istediğiniz zaman harekete geçecek ve siz bir önceki turda ne yaptıysanız aynı işlemi yapacak. Görevi siz ya da gölgeniz tamamlamalısını. (Sorgulayacak bişey bulamadım. Oyun bir yerden sonra çok zorlaştı devam etmedim.)
http://www.newgrounds.com/portal/view/518729

COMA: (İngilizce gerektirir) Kahramanımız Pete kız kardeşinin kaçırıldığını ve hapsedildiğini bir kuştan öğrenir ve bu kuşla beraber kız kardeşini kurtarmak için yola çıkarlar. Amacı kız kardeşini hapseden kişiye niyetini belli etmemektir.
http://gambolio.com/#/game-play:26296/

LOONDON: (İngilizce gerektirir) Sıradışı görüntüsü nedeniyle sirkte çalışan Jonah mutluluğu aramak için Loondon'a gider. Ancak bu sıra dışı görüntüye Loondon halkı pek de alışık değildir (Oyundan çok çizgifilm gibi. Ne yapmanız gerektiği çoğunlukla gösteriliyor)
http://www.arcadebomb.com/play/loondon.html

I WISH I WERE THE MOON: Sıradan aşk hikayelerine farklı bir bakış. Farklı kombinasyonlar kullanarak hikayenin sonunu siz oluşturuyorsunuz
http://www.kongregate.com/games/danielben/i-wish-i-were-the-moon

DON'T LOOK BACK: Listede 9 numara olarak verilmiş ama bildiğimiz platform oyunlarından çok farklı değil. Oyunun tam olarak neresinde hayatı sorgulamam gerektiğini pek anlamadım. Belki de beklentiyi yüksek tutmama dersidir bu da :)
http://gambolio.com/#/game-play:15977/

SILENT CONVERSATION: (İngilizce gerektirir) Kelimelere dokunmanız gereken bu oyunda aklıma bu tarz bir oyun ile bilinç altına ne kadar çok mesaj verilebileceği geldi.
http://www.kongregate.com/games/GregoryWeir/silent-conversation

Bu da 11. olsun;
Today I Die: 7. oyunun yapımcısından bana göre ilk 5'te olması gereken bir oyun. Genç kızın ölümden kurtulması için yeni kelimeler bulmalı ve cümledeki kelimeleri değiştirmelisin
http://www.flashanywhere.net/en/puzzlegames/8192-today-i-die.html

Oyunun nasıl oynandığını anlamak biraz vakit alabilir biraz uğraştıktan sonra çıkaramazsanız aşağıdaki videoyu inceleyebilirsiniz;
http://www.youtube.com/watch?v=xLJocwrCdYw

Kaynak: http://www.casualgirlgamer.com/articles/entry/22/Ten-games-that-make-you-think-about-life/

0 yorum: